Ako sme pomohli Trnavskému rádiu ísť s číslami nahor [CASE STUDY]

Trnavské rádio patrí už roky k najobľúbenejším rádiovým staniciam v Trnavskom kraji. Napriek tomu sa v počúvanosti bilo o prvé priečky s najväčšími rádiovými gigantmi. V tejto case study analyzujeme, ako sa Trnavskému rádiu podarilo zvýšiť svoju počúvanosť a udržať si verných poslucháčov prostredníctvom inovatívnych marketingových stratégií.

Ako sme dostali Trnavské rádio v číslach nahor?

Ukázali sme tváre, ktoré stoja za kvalitným obsahom Trnavského rádia. Stavili sme na humor, sviežosť a hravosť, ktoré sú pre Trnavské rádio typické. Aj vďaka skvelému kolektívu, ktorý má lásku a vášeň k tejto práci zakódovánú v génoch, sme odpálili celú kampaň najvyššie ako sa dalo. 🚀

Zadanie a cieľ kampane

Zvýšiť počúvanosť online streamu Trnavského rádia

Našim cieľom bolo posilniť povedomie internetového livestreamingu rádia. Preto sme komunikovali výhody, ktoré livestreaming so sebou prináša – možnosť počuť obľúbené relácie a hlasy Trnavského rádia kedykoľvek a kdekoľvek.

Výsledky

Trnavské rádio sa stalo najpočúvanejším rádiom v Trnave a druhým najpočúvanejším rádiom v Trnavskom kraji.

Kampaň úspešne využila digitálne marketingové stratégie a kreatívny obsah na dosiahnutie historicky najvyššej počúvanosti Trnavského rádia. Pridaním osobného prvku a zameraním sa na livestreaming, rádio nielenže zvýšilo svoju počúvanosť, ale aj posilnilo vzťahy so svojimi poslucháčmi.

Stratégia

Kampaň bola postavená na prezentácii osôb, ktoré stoja za úspechom Trnavského rádia. Celá komunikácia bola rozdelená do troch fáz:

 • Prvá fáza: Počúvajte s úsmevom
  • Cieľom bolo prilákať poslucháčov k online streamu.
 • Druhá fáza: Najpočúvanejšie rádio v Trnave
  • Oslava dosiahnutia pozície najpočúvanejšieho rádia v Trnave.
 • Tretia fáza: Vianočná kampaň
  • Zameraná na maximálnu angažovanosť počas vianočného obdobia.

Realizácia

 • Digitálna reklama: Kampaň využívala Google, Facebook a Instagram pre cielené reklamy vrátane vyhľadávaní, videí na YouTube a bannerov na obsahovej sieti.
 • Sociálne Médiá: Intenzívne využívanie Facebooku a Instagramu zabezpečilo vysokú viditeľnosť v Trnave, s priemerným počtom 8 zobrazení na osobu. K dobrému výsledku prispela aj jednotná vizuálna identita šablón pre sociálne siete.. Vytvorili sme atraktívnu šablónu a fotografie, ktoré boli prispôsobené korporátnej identite značky.

Viac podrobností a celú prípadovú štúdiu si môžete prečítať aj našej webovej stránke.